Trekking

Co to jest Trekking?

Trekking to aktywność rekreacyjna obejmująca długotrwałe wędrówki piesze po terenach górskich, leśnych czy innych naturalnych obszarach. Jest to bardzo popularna forma aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu która pozwala ludziom cieszyć się pięknem przyrody.

Trekking cechuje się długimi dystansami wędrówek, a także zmiennymi warunkami terenowymi i pogodowymi. W formach bardziej zaawansowanych trekking może obejmować wielodniowe wyprawy (tzw. trekkingi wielodniowe) ale najczęściej spotykaną i najbardziej popularne są jednodniowe eskapady. Ważne jest, aby podczas trekkingu uczestnicy posiadali niezbędne wyposażenie: sprzęt nawigacyjny, apteczkę pierwszej pomocy, środki łączności, jedzenie i picie – w przypadku trekkingów wielodniowych: namioty i śpiwory.

Olbrzymią zaletą trekkingu jest możliwość dostosowania przez każdego użytkownika poziomu trudności trasy. Ważnym jest, żeby zaplanowany szlak nie przekraczał możliwości fizycznych uczestników.

Trekking na rakietach śnieżnych oraz natrach

Trekking na rakietach śnieżnych, skitouring, to forma aktywności rekreacyjnej w środowisku zimowym, łącząca elementy trekkingu, narciarstwa alpejskiego, z możliwością wspinaczki i eksploracji terenu górskiego.

Do uprawiania trekkingu górskiego niezbędny jest odpowiedni sprzęt: buty, rakiety śnieżne i kijki. Natomiast podczas podejść na nartach (jeśli takowe występują na trasie naszego trekkingu), specjalne foczki i skóry narciarskie pomagają utrzymać przyczepność na stokach.

Trekking na rakietach śnieżnych wymaga także dobrej orientacji w terenie, znajomość trasy, ogólna nienaganna sprawność fizyczna. Uprawiając trekking na rakietach śnieżnych często eksplorujemy dziewicze lub mało uczęszczane tereny górskie, co bez odpowiednich umiejętności i sprzętu może być niebezpieczne.

Trekking w ofercie biura Włoskie Podróże

Oferta trekkingowa jest u nas bardzo szeroka. Oferujemy m.in.: trekking w Alpach, trekking w Apeninach, trekking w Dolomintach, trekking wysokogórski, czy trekking po lodowcu.

Dla wielu Klientów szczególnie ekscytujący jest właśnie trekking po lodowcu umożliwiający eksplorację masywu lodowego, doświadczanie jego piękna i odkrywanie unikalnych krajobrazów lodowców. Oferujemy profesjonalne przewodnictwo, możliwość wynajęcia sprawdzonego sprzętu, niezapomniane widoki i cudowne krajobrazy.

Poza dobrą zabawą, bezpieczeństwo uczestników naszych programów jest dla nas absolutnie najważniejsze. Organizacją trekkingu we Włoszech zajmujemy się od wielu lat i to ogromne doświadczenie przekłada się na naszą umiejętność przewidywania zagrożeń i zapobiegania im.

Serdecznie polecamy nasze programy trekkingowe.