PERGOLE GARDY

Termin:
26.04–05.05.2024
Miejsce docelowe:
Vapolicella - Garda
Symbol imprezy:
KPG 01
Cena:
3600.00 PLN
Zaliczka:
1050.00 PLN

WJAZD POTWIERDZONY - BRAK MIEJSC

 

 

Boćki kochają Włoskie Podróże – promocja dla dzieci na sezon zimowy 2024

- dzieci urodzone po 01.01.2014 – zniżka 200 PLN
- dzieci urodzone po 01.01.2008 – zniżka 100 PLN

 

 

JEZIORO GARDA, MONTE BALDO ORAZ WZGÓRZA VALPOLICELLI

Godziny i miejsca wyjazdów oraz przyjazdów

Wyjazd
Godzina
Przyjazd
Godzina
Wyjazd: Opole
Plac przed dworcem PKP
Godzina: 21:00
Przyjazd: Opole
Plac przed dworcem PKP
Godzina: ok. 07:00
Wyjazd: Nysa
Centrum przesiadkowe, stan.9
Godzina: 22:00
Przyjazd: Nysa
Centrum przesiadkowe, stan.11
Godzina: ok. 05:30
Wyjazd: Głuchołazy
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Godzina: 22:45
Przyjazd: Głuchołazy
Stacja paliw Orlen ul. Grunwaldzka 7a
Godzina: ok. 05:00
PERGOLE GARDY

Zanurzony wśród gajów oliwnych i winnic wśród najcenniejszych cudów natury: Jezioro Garda i rozsiane na wybrzeżu urocze osady. Małe klejnoty architektury, wspaniałe porty i jeden z najbogatszych obiektów rekreacyjnych w Europie. W historii przybywali tutaj znakomici goście, aby podziwiać piękno, takie jak Punta San Vigilio i rzymskie łaźnie Catullo w Sirmione. Natura jest tu otoczona przez Monte Baldo, nazwane Hortus Europae (Ogród Europy) ze względu na naturę florystyczną, oraz otoczenie Prealpów. W okolicy Gardy znajduje się Valpolicella, pagórkowata kraina, na której łagodnych zboczach ciągną się winnice. Ciągi wzgórz, dolin, równin i tarasów, tworzą zapierające dech w piersiach krajobrazy, ozdobione weneckimi willami o wielkiej wartości, kościołami i dziedzińcami. Valpolicella to druga, po toskańskiej Chianti, najbardziej znana winiarska apelacja Włoch. Najsłynniejszym wydaniem tutejszych win są powstające w oparciu o podsuszane na matach winogrona amarone. Z kolei ripasso powstaje w wyniku dodawania wytłoków z amarone do valpolicelli. Zapraszamy na spacerek po zielonych wzgórzach okalających wschodnie wybrzeże Gardy, które serią opadających tarasów tworzą krajobraz pergoli Gardy.

 

PROGRAM WYCIECZKI

Dzień 1.

Wyjazd z kraju. Przejazd nocny przez Czechy i Austrię.

Dzień 2. WIZYTA w Weronie.

W godzinach południowych przyjazd do Werony. Zwiedzanie: Amfiteatr rzymski Arena, spacer do słynnego balkonu Szekspirowskiej Julii, i starego centrum miasta. Następnie czas wolny. Przejazd do hotelu położonego na zielonych wzgórzach morenowych, zaledwie 2 kilometry od brzegu jeziora Garda i miasteczka Lazise. Zakwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem. Kolacja, nocleg.

Dzień 3. TREKKING ROCCA VECCHIA (Jezioro Garda) oraz wizyta w osadzie Garda.

Śniadanie. Przejazd autokarem do osady Garda, która jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc nad Jeziorem Garda, położonym u podnóża Rocca di Garda, wzgórza dominującego nad miastem. Stąd podejście leśnym szlakiem otaczającym urwisko, na którym zbudowano fortecę; następnie ścieżka łagodnieje i prowadzi do szczytowego płaskowyżu, gdzie znajdują się nieliczne pozostałości starożytnych budowli. Rozległa panorama na południową część jeziora pozwala zrozumieć, jak ważnym miejscem kontrolnym była w przeszłości twierdza. Spektakularny widok rozciąga się na zatokę wioski Garda oraz w kierunku Bardolino i Sirmione. Zejście inną ścieżką do osady. Garda zachwyca siecią uliczek historycznego centrum i urokliwej okolicy nad brzegiem jeziora. Czas wolny. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Różnica poziomu na szlaku: podejście 300 m, zejście 300 m. Długość szlaku 6 km.

Dzień 4. TREKKING SAN GIORGIO (Valpolicella) oraz wizyta w San Giorgio i Borghetto.

Śniadanie. Przejazd autokarem do osady San Giorgio in Valpolicella. Wioska jest zdumiewającym scenograficznym połączeniem sztuki i natury. Kościół parafialny San Giorgio jest skarbnicą dzieł malarskich, rzeźbiarskich i architektonicznych, które wieńczą starożytne cyborium Longobardów pokrywające ołtarz. Podejście granitową ścieżką wzdłuż rzeki do miejsca starożytnego kultu Arsunti z VI-V wieku przed Chrystusem, zagadkowego ludu o etruskiej proweniencji. Trasa początkowo zamknięta jest między majestatycznymi kamiennymi murami świadcząc o ważnej działalność kamieniarzy, następnie otwiera się między winnicami z panoramą na równiny jeziora Mincio, Prealpy oraz wzgórza Valpolicelli. Następnie zejście leśną ścieżką do wioski San Giorgio. Przejazd autokarem do osady Borghetto (Valeggio sul Mincio): to jedna z najpiękniejszych wiosek w Italii i słusznie! Czas wolny w uroczym centrum osady zbudowanej na wodzie, spoczywającej nad rzeką Mincio z imponującym mostem Ponte Visconteo. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Różnica poziomu na szlaku: podejście 250 m, zejście 250 m. Długość szlaku 7 km.

Dzień 5. TREKKING MONTE BALDO (Jezioro Garda) oraz wizyta w Magugnano i Cassone.

Śniadanie. Przejazd autokarem do osady Magugnano, położonej na wschodnim wybrzeżu Jeziora Garda u podnóża Monte Baldo. Wymagająca, ale piękna wycieczka, z fantastycznymi widokami na jezioro, wzdłuż starożytnych brukowanych ścieżek Monte Baldo. Wyjście z Magugnano (70 m n.p.m.), lekko pod górę, mając jezioro po prawej stronie; pierwszym przystankiem jest Campo (235 m n.p.m.), małe jądro domów, prawie całkowicie niezamieszkane, jednocześnie tragiczne i sugestywne, z miejskimi widokami godnymi pocztówki. Po zwiedzeniu fresków w małym kościółku w wiosce, szlak prowadzi lekko w dół w kierunku Fasor (180 m n.p.m.), skąd zaczyna się stroma, ciągła wspinaczka, aż do pięknego wapiennego balkonu, wygładzonego przez starożytny lodowiec (550 m n.p.m.); cudowne miejsce, z którego trudno będzie odejść. Powrót innym szlakiem do Campo i Magugnano, które jest idealnym miejscem na odpoczynek po wyprawie; samo zdjęcie małego placu w porcie jest warte odwiedzenia. Następnie przejazd autokarem do pobliskiej wioski Cassone, położonej naprzeciwko wysepki Trimelone, słynącej z najkrótszej rzeki świata: tylko 175 metrów! Niewątpliwie sugestywny jest krótki spacer we wsi, od źródła (z niewiarygodnym przepływem wody) do ujścia, wzdłuż małych mostków osady. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Różnica poziomu na szlaku: podejście 550 m, zejście 550 m. Długość szlaku 7 km.

Dzień 6. TREKKING DELLA SPERANZA (Monte Baldo) oraz wizyta w Peschiera del Garda.

Śniadanie. Przejazd autokarem w okolice osady Brentino. Podejście do Sanktuarium Madonna della Corona. Szlak Nadziei (Speranza) zaczyna się w małej wiosce Brentino (150 m n.p.m.). Regularne podejście, najpierw w lesie, a następnie po skalnych schodach wykutych w skale prowadzi do najważniejszego sanktuarium maryjnego (774 m n.p.m.); osadzona w skale, otoczona wąwozami i klifami, spogląda z góry na nasłonecznione winnice Val d'Adige. Po zwiedzeniu sanktuarium ponowna wspinaczka, by szybko dotrzeć do wsi Spiazzi 864 m n.p.m.). Przejazd autokarem do położonego nad południowym wybrzeżem Gardy Peschiera del Garda. Miasto ujścia rzeki Mincio oraz kanałów dzielących osadę na wyspy. Czas wolny. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Różnica poziomu na szlaku: podejście 720 m. Długość szlaku 3,5 km.

Dzień 7. TREKKING VALVERDE (Valpolicella) oraz wizyta w Sirmione.

Śniadanie. Przejazd autokarem do osady San Rocco w Valpolicella. Po kilku minutach marszu od osady szlak prowadzi pozostałości obok Świątyni Minerwy oraz sanktuarium Świętej Marii w Valverde. Stąd otwiera się splendor niepowtarzalnej panoramy na kilometry winnic Valpolecelli. Stąd krótki odcinek asfaltowej drogi prowadzi w dół do brukowanego szlaku, który w otoczeniu winnic prowadzi do winiarskiego centrum Rugolina. Następnie przejazd do Sirmione. Ciekawy półwysep wcinający się dość głęboko, od południa w jezioro. Spacer wąskimi uliczkami miasteczka z bajkowym XIII wiecznym zamkiem rodziny Scaligerich. Na końcu półwyspu znajdują Grotte di Catullo, które stanowią kompleks antycznych zabudowań oraz ruin dawnej willi rzymskiej. Czas wolny. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Różnica poziomu na szlaku: podejście 50 m, zejście 450 m. Długość szlaku 7,5 km.

Dzień 8. TREKKING NAGO-TORBOLE-TEMPESTA (Jezioro Garda) oraz wizyta w Malcesine.

Śniadanie. Przejazd autokarem w okolice osady Nago. Miejsce przypomina jedną z największych epopei bitew morskich: przeniesienie statków weneckich wzdłuż Adygi, ich transport przez przełęcz Nago na wody jeziora Garda, aby stawić czoła flocie Viscontich. I to w 1439 roku!!! Wycieczka podzielona jest na dwie niezależne od siebie części.

1. Rozpoczyna się w pobliżu Nago i biegnie w dół przez małą dolinę S. Lucia, która prowadzi do małej starożytnej wioski rybackiej Torbole pośród stuletnich drzew oliwnych i widoków na jezioro.

2. Po przerwie w Torbole szlak prowadzi ponad wioskę, aby rozpocząć ścieżkę „Busatte-Tempesta”. Śnieżka przecina zachodnie zbocza Monte Altissimo wzdłuż zbocza za pomocą wygodnych żelaznych kładek i schodów. Szlak otwiera panoramę na północną część Gardy. Zejście do wybrzeża jeziora w miasteczku Tempesta. Przejazd autokarem do Malcesine położonego nad wschodnim brzegiem Jeziora Garda. Spacer wąskimi i opadającymi w stronę jeziora uliczkami starówki. Czas wolny. Powrót autokarem do hotelu. Kolacja, nocleg.

Różnica poziomu na szlaku: część 1 - zejście 180 m. Długość szlaku 3 km. Część 2 - podejście 300 m, zejście 300 m. Długość szlaku 6 km.

Dzień 9. WIZYTA w Vipiteno

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd autokarem do Vipiteno (950 m n.p.m.), to jedno z najpiękniejszych miasteczek Południowego Tyrolu, a w jego kościołach przechowywane są cenne skarby sztuki z epoki gotyku. Symbolem miasta jest stojąca w centrum Wieża Dwunastu, licząca 46 metrów wysokości. Położone na południe ok. 15 km od przełączy Brennero Vipiteno jest pierwszym miastem na terenie Włoch i zarazem najważniejszym w górnej części doliny Valle Isarco. Powrót do autokaru i wyjazd do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy.

Dzień 10.

Przyjazd do kraju.

 

Cena zawiera:

 • 7 noclegów w okolicy Jeziora Garda w hotelu*** w 2–3-osobowych pokojach z łazienką (suszarka do włosów), telewizorem i telefonem;
 • wyżywienie zgodnie z programem – śniadania (bufet) i obiadokolacje (dwa dania ciepłe, bufet sałatkowy i deser);
 • korzystanie z hotelowego basenu odkrytego (wymagany jest czepek);
 • opiekę pilota;
 • przejazd komfortowym autokarem;
 • ubezpieczenie UNIQA MULTITRAVEL;
 • opłatę pobytową;
 • opłatę turystycznego funduszu gwarancyjnego TFG;
 • opłatę turystycznego funduszu pomocowego TFP;
 • podatek VAT. 

 

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej opłaty na miejscu za przewodnika (6 dni przy min. 40 uczestnikach) – 80 EUR;
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 20 EUR;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (ilość ograniczona) – 1 000 PLN.

 

Uwagi:

 • Program wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego i odporności na kilkugodzinny marsz.
 • Należy zabrać buty trekkingowe, odpowiednią odzież górską i plecak.
 • W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub innych przyczyn niezależnych od Biura program może ulec zmianie.